Vítá vás obec
Horní Újezd
Ukázat na mapě

Kontakty

Obec Horní Újezd

(okres Svitavy, Pardubický kraj)

Mgr. Marie Horváthová Janoušková

(starostka)

+420 461 631 166
+420 602 487 200

starosta@horniujezd.cz
Drobečková navigace

Úvod > Spolky > ZO ZTP Horní Újezd

ZO ZTP Horní Újezd

STPSvaz tělesně postižených v České republice, o. s. , místní organizace Horní Újezd.

Vznik naší organizace se datuje od roku 1971 jako Svaz invalidů - základní organizace Jarošov. Zakladateli byli pánové František Barcuch z Jarošova a Miroslav Horák z Chotěnova.
Po roce 1989 Svaz invalidů zanikl a přejmenoval se na Sdružení zdravotně postižených. Jeho sídlo se přesunulo do Horního Újezdu.

Sdružení zdravotně postižených Horní Újezd má v nynější době celkem 105 členů a to z obcí Horní Újezd, Dolní Újezd, Desná, Poříčí, Budislav, Jarošov, Chotěnov, Vidlatá Seč, Osík, Trstěnice a Sebranice.

Naše organizace sdružuje občany s těmito postiženími: tělesným, zrakovým, sluchovým
a s civilizačními chorobami - diabetiky, astmatiky, respiriky. Členskou základu tvoří postižené děti a dospělí i občané bez zdravotního postižení.

Pro naše členy se snažíme zajišťovat různá společenská setkání se členy ostatních organizací okresu Svitavy. Každý rok se scházíme na společenském večeru. Tato beseda se v roce 2002 uskutečnila také v prostorách zdejšího kulturního domu.

Naši členové se také účastní tradičních rekondičních pobytů, závisejících na formě jejich postižení. Každoročně také pořádáme zájezdy do termálního koupaliště ve Velkých Losinách.

Pomáháme zprostředkovat zdravotnické a ortopedické pomůcky. Pro naše členy se nám podařilo zajistit poradenství v oblasti sociálně - právní přímo v působišti naší organizace. Jednou měsíčně přijíždí na Obecní úřad v Dolním Újezdě pracovnice z Centra služeb pro zdravotně postižené a dále z Poradny pro sluchově postižené.

Svaz tělesně postižených v ČR, J. Nespěšný, předseda